מהירות דף אתר

על החשיבות של מהירות הדף, ואיך משפרים אותה

המהירות שבה דף האתר שלכם נטען היא חלק בלתי נפרד מחוויית המשתמש שהאתר מציע לגולשים, והיא מהווה חלק משמעותי וקריטי באופטימיזציה שלו למנועי החיפוש. זה אומר, שדף שאינו נטען מהר מספיק עלול לגרום לאחוז נטישות גבוה, ולהוביל לכך שהמשתמשים יזנחו אותו ויחפשו את המידע, המוצרים והשירותים שהם זקוקים להם אצל המתחרים שלכם. פרט לכך, זה גם עלול לפגוע בקידום האתר במנועי החיפוש.

המאמר שלפניכם טכני במהותו, אולם אנו מאמינים ששקיפות היא חלק בלתי נפרד מאופן ההתנהלות שלנו מול הלקוח, ולכן חשוב לנו לחשוף אתכם גם לפרטים הטכניים של העבודה שאנו מבצעים מאחורי הקלעים של האתר.

כמו כן, אנו מאמינים שהבנה מצד הלקוח באשר לפעולות שאנו נוקטים להצלחתו העסקית מגדילה את שיתוף הפעולה מצידו, ומעניקה לו שקט נפשי וביטחון בנו כאנשי מקצוע, המתמחים בתחום פעילותנו, שכולל בניית אתרים, ניהול ותחזוקה של אתרי אינטרנט וקידום אתרים במנוע החיפוש ((SEO.

שנתחיל?

חשיבות של מהירות הדף

כיצד מהירות הדף באתר מוערכת?

מהירות הדף מוערכת על ידי 2 פרמטרים:

01

פרק הזמן שבו מוצג תוכן של דף אתר ספציפי במלואו

02

פרק הזמן שלוקח לדפדפן לקבל את פיסת המידע (בייט) הראשונה משרת האינטרנט. פרק זמן זה מכונה "זמן לביצוע ראשון".

שיפור מהירות אתר אינטרנט

מה מסמלת מהירות הדף?

מהירות הדף מעידה על המהירות שבה המשתמשים מקבלים מענה לחיפושיהם. זה חשוב במיוחד מכיוון שרמת הקשב של המשתמשים נמוכה מאוד. למעשה, היא כל כך נמוכה, שמחקרים מצאו שהיא עומדת על 8 שניות בלבד, ומחקרים עדכניים מסוימים אף מצאו שהיא עומדת על 3 שניות בלבד.

משמעות הדבר היא שהמשתמשים מבקשים לקבל את המידע שהם זקוקים לו כאן ועכשיו, וככל שמהירות הדף פוחתת, כך כמות ההמרות שמתבצעות באתר יורדת, ונאמנות הגולשים פוחתת.

ענקית האינטרנט אמזון בחנה את התיאוריה הזו, והגיעה למסקנה המרה, שהאטת מהירות הדפים שלה בשנייה אחת בלבד עשויה להוביל להפסד צפוי בגובה 1.6 מיליארד דולר בשנה.

גם גוגל רואה את מהירות הדף כחיונית מאוד, ואף הגדירה אותה כאחד הפרמטרים העיקריים, שנלקחים בחשבון באלגוריתם שלה לצורך דירוג דפי אתר.

פרט לכך, ככל שמהירות הדף איטית, מנועי החיפוש צריכים זמן רב יותר לסרוק אותם, מה שמוביל לסריקה של פחות דפים ופוגע באינדוקס של האתר במנוע החיפוש.

איך מגדילים את מהירות הדף?

איך מגדילים את מהירות הדף?

ישנן מספר דרכים באמצעותן ניתן לשפר את מהירות הדף. להלן העיקריות שבהן:

  • דחיסת קבצים, ובמיוחד קבצי תמונות. חשוב מאוד לשמור על איכות הקבצים ולדחוס אותם באמצעות תוכנות ייעודיות, ששומרות על רזולוציות גבוהות ושומרות על איכות הקבצים.
  • ביצוע אופטימיזציה לקודים באתר וצמצומם על ידי הורדת רווחים, פסיקים ותווים אחרים שניתן לוותר עליהם. בנוסף, ניתן להסיר הערות ועיצובים שלא בשימוש.
  • צמצום הפניות לדפי אתר אחרים, שמצמצם את הזמן שנדרש מהגולש להמתין לטעינת דפי אתר נוספים.
  • הסרת חסימות JavaScript, שמאטות את פעילות הדפדפנים ומאריכות את זמן הטעינה של הדף.
  • מינוף זיכרון המטמון של האתר, כך שהדפדפן לא יצטרך לטעון מחדש את הדף בכל פעם שהגולש יחזור אליו.
  • שיפור זמן התגובה של השרת, במיוחד בשאילתות בסיסיות, על ידי תיקון של זיכרון חסר או ניתוב איטי.
  • שימוש ברשת שרתים להפצת התוכן של האתר בכדי להוריד עומס ולאפשר למשתמשים גישה מהירה, אמינה ובטוחה לאתר.
  • מיטוב תמונות והתאמתן לפורמט המתאים.

לסיכום,

מהירות הטעינה של הדף מתייחסת לפן מאוד טכני של הפעולות שמתבצעות מאחורי הקלעים של האתר, ומובילה אותנו אל הרזולוציות הקטנות ביותר באמצעותן אנו בוחנים לעומק את חוויית המשתמש שהאתר מציע לגולשים ומהירות הטעינה של כל דף ודף באתר.

שיפור מהירות הדף מצריך שימת לב לפרטים ואבחון ספציפי של כשלים או נקודות לשיפור הן במרכיבי התוכן והגדרות הדפים של האתר.

התייחסות לכלל הכשלים, קטנים ככל שיהיו, ותיקונם, שיפור המרכיבים השונים ושדרוג התוכנות הפועלות באתר יבטיחו שיפור במהירות הדף, שתשפיע באופן ישיר וניכר על חוויית המשתמש, יחסי ההמרה ודירוג האתר במנועי החיפוש.

תוכן עניינים

לשיחת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4326786

מגיע לך אתר מנצח.

מאמרים אחרונים

Follow Us