דמיינו שאתם מגיעים לחנות כלשהי ביום שרב, אתם מצפים להיכנס ולחוש במשב קריר של מיזוג אויר ופנים מחייכות שיקבלו אתכם בברכה, אנשי שירות שיציעו את עזרתם ואפילו מוזיקת רקע שמנעימה את שהותכם במהלך הקנייה, אך לאכזבתכם, דלת הכניסה החשמלית איטית וחורקת, הטמפרטורה בחנות גבוהה ואינה צוננת כלל מכיוון שהמזגן התקלקל, המוכרת לא סימפטית ואפילו המוצרים שחיפשתם אינם במלאי. סביר להניח שתחזרו על עקבותיכם, ותחפשו אחר חנות אחרת לבצע בה את רכישתכם במורד הרחוב.

המונח המקצועי לתרחיש הזה נקרא חוויית קנייה, וכשאנו עוסקים באתרי אינטרנט, אנו מכנים זאת חוויית משתמש.

לא מפתיע, שבדומה לחיים שמחוץ למסך, גם בעת גלישה באתרי אינטרנט המשתמשים מחפשים חוויית גלישה נוחה, מהירה, נעימה ומדוייקת עבורם. למה זה כל כך חשוב? מהסיבה הפשוטה, שאם המשתמשים לא ייהנו לתייר באתר העסק שלכם, או שלא ימצאו את מבוקשם, ועדיף מהר ככל שניתן, הם ינטשו את האתר מהר מאוד, יעברו בקליק אל המתחרה שלכם, וסביר להניח, שלא יתנו לכם צ'אנס נוסף לאכזב אותם.

אך לחוויית המשתמש משקל כבד מזה, מכיוון שמנוע החיפוש של גוגל, בו משתמשים למעלה מ- 90% מהגולשים במדינת ישראל בעת חיפוש מידע, מוצר או שירות ברשת, מזהה נטישות מהאתרים השונים, ועל סמך זמן השהייה של הגולש באתר (בין היתר) בוחר האם לקדם אותו אל ראש מנוע החיפוש, כלומר, למקומות הגבוהים בגוגל, או להורידו הרחק מטה, מה שיפגע באופן משמעותי בסיכויי האתר שלכם להצליח, לתפוס פופולריות ולהניב עבורכם צמיחה עסקית.

אלו הן רק חלק קטן מהסיבות, שבגללן בניית חוויית המשתמש היא חלק בלתי נפרד מאפיון אתר אינטרנט, ועל סמך החווייה שנרצה לבנות לגולשים נבחר כיצד לתכנת ולעצב את האתר. אם כן, מהם הפרמטרים שחשוב לנו לבחון בעת בניית חוויית המשתמש?

מהירות טעינת דפי האתר

  • חשוב לנו שהאתר יהיה מהיר, ושהמשתמשים לא ייאלצו להמתין בעת מעבר בין דפי האתר. כלומר, שהאתר לא יהיה כבד ומסורבל.

נגישות

  • חשוב לנו להנגיש את האתר לבעלי לקויות, שיוכלו גם כן ליהנות מהשירות או המידע שאנו מציעים, ולבצע פעולות בקלות באתר.

עיצוב ומיתוג

  • חשוב לנו לעצב את האתר בהתאם למסרים של המותג ולבחור את האייקונים והצבעים המתאימים, כך שישתלבו יחד וייצרו שפה מיתוגית אחידה. כמו כן, בחירת העיצוב תושפע הן מטעם אישי של המעצב ובעל האתר והן מטרנדים עכשוויים, כך שהאתר יעוצב באופן מודרני, שמתאים לרוח התקופה ולנישת העסק.

רספונסיביות

  • חשוב לנו להתאים את האתר למגוון המסכים והמכשירים מהם המשתמשים מגיעים אליו (טאבלטים, מכשירים ניידים, מחשבים נייחים וכו'), כך שהתמונות והתוכן באתר יוצגו באופן ברור, נקי, נעים וברזולוציות גבוהות.

רלוונטיות

  • חשוב לנו להעניק למשתמשים את מה שהם מחפשים, החל ממידע על מוצרים, דרך דרכי התקשרות זמינים ועד לטופס הרשמה או רכישה מהיר ופשוט, אבטחת מידע ופרטיות.

פיתוח ובניית אתר אינטרנט לעסק היא צעד משמעותי, אך יש לעשות זאת בצורה חכמה, שמתאימה לשינויים שהעולם הדיגיטלי חווה בעידן המודרני. חוויית משתמש נכונה ומדוייקת תעניק לקהל הלקוחות שלכם וללקוחות הפוטנציאליים שמגיעים לאתר חוויית גלישה איכותית וטובה, שתגרום להם להישאר בו עוד קצת ולחזור אליו כשיצטרכו בשנית את שירותכם. בחברתנו מתמחים בבניית חוויית משתמש עבור מגוון עסקים ואתרי אינטרנט מתחומים שונים. אתם מוזמנים לגלוש אלינו לכוס קפה, ולדון בחוויית המשתמש אותה תרצו לבנות באתר העסק שלכם עבור קהל לקוחותיכם.

מוזמנים לשתף
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
סגירת תפריט
דילוג לתוכן