איך לבחור את הדומיין הנכון

סמכותיות הדומיין - Domain Authority

בכדי לחזות את הסבירות של אתרי אינטרנט להופיע ב- SERP, שהן תוצאות החיפוש של גוגל ויתר מנועי החיפוש, נמדד ציון הדירוג, המכונה סמכותיות הדומיין – Domain Authority DA שנחשב למדד קריטי למדידת הביצועים והאיכות של האתר.

המדד, שנוצר על ידי MOZ, המתמחה בפיתוח פתרונות לשיפור אופטימיזציה של אתרי אינטרנט למנועי החיפוש, נועד לסייע לעסקים להבין היכן הם עשויים להיות מדורגים במנועי החיפוש ולהעריך את הדירוג האפשרי של האתר בערוצים שונים.

מותגים רבים נחשבים לסמכותיים מבלי שהתאמצו להגיע לדירוג הגבוה לו הם זוכים. הסיבה לכך היא שמילות המפתח שקיימות באופן טבעי באתרים שלהם בעלות משקל רב, אך קיימים פרמטרים נוספים, שיכולים לסייע גם לעסקים קטנים להתקדם במעלה הדירוג.

סמכותיות הדומיין למעשה נועדה לתת מושג טוב יותר לגבי התנאים שבגינם האתר נחשב לסמכותי יותר, כך שניתן יהיה לבצע אופטימיזציה של האתר באופן יעיל יותר.

בחירת URL

כיצד מדורגת סמכותיות הדומיין, ומה נחשב לדירוג טוב?

סמכותיות הדומיין מדורגת בסולם לוגריתמי בין 0 ל- 100 נקודות. ככל שהאתר מקבל ציון גבוה יותר, כך ניתן לחזות שביצועיו יהיו טובים יותר, ולהיפך. עם זאת, אין הציון מעיד על כך שהאתר טוב או רע, ואין לו את היכולת להשפיע על הדירוג של האתר הלכה למעשה.

באופן כללי, ציון שעולה על 65 מעיד על אתר אמין, איכותי וסמכותי. לצורך העניין, בין האתרים הישראלים שמקבלים דירוג גבוה נמנים אתר ויקיפדיה, Ynet, ו- N12.

הגורמים העיקריים שמשפיעים את סמכותיות הדומיין

01

כמות התנועה הישירה שנכנסת לאתר כתוצאה מהקלדת כתובת האתר במנוע החיפוש או שמירת כתובת האתר בדפדפן. ככל שהתנועה גדלה, הציון גדל.

02

פרופיל הקישורים שנכנסים לאתר באופן תדיר ורציף. הכוונה היא לקישורים מאתרים גדולים עם טקסט עוגן מגוון, שנחשבים לאוטוריטה בתחומם. ככל שנכנסים יותר משתמשים דרך הקישורים הללו, כך הציון עולה.

03

פרסום מאמרים רשמיים של האתר והפניות למקורות מידע ספרותיים מקצועיים (כפי שנפוץ לראות באתר ויקיפדיה לדוגמה) יגדיל את דירוג האתר.

04

באופן דומה גם הפניות אל מוסדות השכלה, גופים ממשלתיים ואוניברסיטאות, אשר במסגרתם קיבל האתר את ידיעותיו והכשרתו, יעלו את דירוג האתר, ובתנאי שזה רלוונטי למשתמשים.

05

ככל שהדומיין צובר וותק במרחבי הרשת, הדירוג שלו משתפר.

06

דומיין שנרכש לפרק זמן ארוך, ומעיד על כוונתו להישאר זמן רב במרחבי הרשת ישפר את הדירוג שלו.

07

הצגת אתרים נוספים בעלי דירוג DA גבוה ישפר את הדירוג של האתר. גורם זה נשען על האמרה "אמור לי מי חבריך, ואגיד לך מי אתה".

08

שיתוף תוכן מקצועי באתרי נישה ובקהילות דיגיטליות מקצועיות עם ציון DA גבוה ישפר את הדירוג של האתר.

בחירת סיומת לדומיין

אם כך, מהי סמכותיות דומיין טובה?

אתרים שיש בהם מספר גבוה של קישורים חיצוניים והפניות איכותיות מקבלים את הדירוג הגבוה ביותר, אולם גם עסקים קטנים ואתרים עם מיעוט קישורים והפניות יכולים להגיע לציון טוב מספיק בכדי לקבל ציון DA גבוה, שמעיד על סמכותיות דומיין טובה.

בדרך כלל אתרים חדשים, שטרם צברו וותק, מתחילים בדירוג DA1, אך חשוב לדעת, שהעלייה בדירוג מ- 30DA ל- 40DA לדוגמה הרבה יותר קלה ומהירה מהעלייה בדירוג מ- 70DA ל- 80DA.

חשוב לזכור, שהדירוג של האתר בפועל מושפע גם מכמות המתחרים שיש לאתר ועד כמה הם משקיעים באופטימיזציה שלו למנועי החיפוש ובקידום שלו. מסיבה זו, סמכותיות הדומיין אינה המדד היחידי למדידת הביצועים והאיכות של האתר.

סמכותיות דומיין טובה

לסיכום,

סמכותיות הדומיין מורכבת מגורמים רבים, שניתוחם יכול לסייע לאתר לשפר את ביצועיו על ידי ניטור וביצוע אופטימיזציה בצורה מיטבית.

כחלק מארגז הכלים של חברת קידום אתרים מקצועית, זולטק מדיה גרופ – בוחן את סמכותיות הדומיין של כל לקוח בחברה, ופועל במטרה לשפר אותו בצורה מיטבית.

תוכן עניינים

לרשותכם הידע, הניסיון והמקצועיות שרכשתי לאורך השנים. אני מחויב להצלחה העסקית של לקוחותיי, ולכן מתחייב לנצל כל משאב שעומד לרשותי בכדי להבין בצורה מקיפה את כל המרכיבים המשפיעים על נוכחות הדיגיטלית שלכם וחיוניות האתר.

למידע נוסף ולאיתור דרכים לשיפור האופטימיזציה של האתר שלכם ↘️

לשיחת ייעוץ ראשונית
חייגו 054-4326786

מגיע לך אתר מנצח.

מאמרים אחרונים

Follow Us